Моніторинговий візит до навчального центру Сухопутних військ Збройних Сил України «Десна» на Чернігівщині

01/02/2019 19:35

З метою здійснення парламентського контролю за дотриманням  конституційних прав і свобод людини та громадянина стосовно військовослужбовців співробітниками Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини було здійснений моніторинговий візит до 169 навчального центру Сухопутних військ Збройних Сил України «Десна» та військових частин, які дислокуються на базі навчального центру.

Інспектори перевірили дотримання  соціально-економічних і гуманітарних прав курсантів, військовослужбовців, ветеранів військової служби та членів їхніх сімей.

Особливу увагу  монітори приділили організації навчального процесу, умов проживання та адаптації військовослужбовців строкової служби.

Також, з метою перевірки умов проведення практичних вправ військовослужбовцями в зимовий період та можливості прийому їжі, обігріву та відпочинку, монітори  відвідали військовий полігон.  

За результатами перевірки було встановлено, що керівництвом 169-навчального центру «Десна» приділяється особлива увага створенню належного соціально-побутового та матеріально-технічного забезпечення військовослужбовців під час навчання. Переобладнання  казармених приміщень та навчальних класів здійснено згідно з потребами сьогодення.

«Стан соціально-економічних і гуманітарних прав військовослужбовців, які навчаються у центрі перебуває на належному рівні», - наголосили монітори.