На Київщині у терцентрі з надання соцпослуг не надають належне медичне обслуговування

12/10/2018 12:16

Працівником Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та представником громадськості здійснено моніторинговий візит до стаціонарного відділення Миронівського територіального центру соціального обслуговування у селі Зеленьки Київської області.

Стаціонарне відділення розраховане на 35 ліжок. Під час візиту у відділенні проживало 32 підопічних. Монітори відзначили, що територія відділення була прибрана та затишна. Біля корпусу облаштовано криту альтанку для прогулянок на свіжому повітрі та відокремлене місце для паління.

У житловому корпусі відділення зроблено сучасний ремонт, вікна замінено на металопластикові та є підвісна стеля. Відділення облаштовано протипожежною сигналізацією. У всіх кімнатах є нові ліжка, столи, стільці та шафи для зберігання особистих речей.

Але у закладі наявні проблеми з медичним забезпеченням. Так, у одного підопічного було гнійне запалення ран на нижній кінцівці та стегні у стадії загострення. Попри те, що відділення розташоване в одній будівлі з сільською амбулаторією та всі підопічні підписали декларації із сімейним лікарем, перев’язка ран проводилася працівником відділення, яка не має медичної освіти. Представники моніторингової групи викликали медичну сестру з амбулаторії для надання медичної допомоги цьому підопічному.

Представники моніторингової групи обговорили з керівництвом центру стан медичного обслуговування ліжково хворих підопічних та відсутність знань та санітарок відділення в обслуговуванні таких підопічних. У відділенні на забезпечення медикаментами, зі слів персоналу, не виділяється жодної копійки, тому підопічні вимушені купувати ліки за власні кошти.

Крім того, у стацвідділенні неналежна організація харчування. У холодильних камерах були зафіксовані дві коробки кисломолочного сиру, курятина та ряжанка з терміном придатності, що минув. Також порушуються умови зберігання харчових продуктів - молочні продукти знаходяться на одній полиці з м’ясними та рибними виробами.

За результатами моніторингового візиту буде підготовлено акти реагування Уповноваженого до обласної та районної державних адміністрацій.