В Обухівському відділі поліції ГУНП у Київській області виявлено низку порушень прав людини

11/07/2018 09:21

Під час здійснення моніторингового візиту особливе занепокоєння працівника Секретаріату Уповноваженого в діяльності відділу поліції викликав стан інформування центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги про випадки затримання осіб. Так, у відділі поліції зафіксовано випадки повідомлення Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги про факт затримання осіб через 7 - 9 годин з моменту фактичного затримання. Також не призначена службова особа, відповідальна за перебування затриманих, що унеможливлює  забезпечення повною мірою дотримання їхніх прав.

У ході вивчення інформації, що міститься в Журналі обліку доставлених, відвідувачів та запрошених Обухівського відділу поліції, не зафіксовано інформацію щодо осіб, які затримувались у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. До журналу не вносяться відомості про всіх без винятку осіб, які доставлені, викликані працівниками поліції для складання адміністративних матеріалів, проведення процесуальних та слідчих дій чи прибули до відділу поліції з особистих або службових питань.

На момент візиту на дверях службових приміщень були відсутні таблички із зазначенням номерів кабінетів, посад та прізвищ працівників, які в них працюють. Через це в разі потреби неможливо встановити, у яких саме службових приміщеннях перебували затримані чи доставлені особи, які скаржаться на неналежне з ними поводження з боку працівників поліції.

У черговій частині, коридорах відеоспостереження не функціонує. Таким чином, у відділі поліції відсутній контроль за перебуванням громадян та запобіганням фактам побиття і жорстокого поводження стосовно затриманих осіб.

 Не забезпечено безперешкодного доступу до відділу поліції людей з інвалідністю. Також неможливе проведення конфіденційних побачень затриманих осіб із адвокатами, тому що спеціальні приміщення, передбачені відповідним відомчим наказом МВС, відсутні. Немає кімнати для затриманих та слідчої кімнати.  Такі обставини створюють передумови для порушення прав осіб, які перебувають у відділі поліції. Зокрема, вбачається, що слідчі дії та інші передбачені законодавством заходи проводяться у не призначених для цього приміщеннях.

За результатами моніторингового  візиту до Міністерства внутрішніх справ України буде направлено звіт з рекомендаціями щодо усунення виявлених порушень.