На запит Людмили Денісової надійшла відповідь Омбудсмена РФ про умови тримання українських політв’язнів у СІЗО м. Сімферополя

11/06/2018 14:11

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини надійшла відповідь Омбудсмена РФ Тетяни Москалькової щодо її моніторингового візиту до СІЗО м. Сімферополя.

Нагадаємо, що у відповідь на офіційне звернення Уповноваженого Людмили Денісової, Омбудсмен РФ 19 травня перевірила умови тримання та надання необхідної медичної допомоги українським політв’язням Володимиру Балуху, Узаіру Абдуллаєву, Енверу Мамутову, Ремзі Меметову, Зеврі Абсеітову, Рустему Абільтарову, Енверу Сейтосманову, Бекіру Дегерменджі, Асану Чапуху, Кязіму Аметову, Руслану Трубачу та Ісмаїлу Рамазанову.  

Як повідомляє за результатами візиту Тетяна Москалькова, стан здоров’я затриманих медичні працівники оцінили як задовільний. За її словами, у ході розмов із затриманими та на основі наданих адміністрацією СІЗО документів було встановлено, що всі вищезазначені особи пройшли медичний огляд та за необхідністю були направлені до лікарні для надання кваліфікаційної допомоги.  

«Обвинуваченим і засудженим забезпечуються передбачені законом умови тримання. Технічне оснащення камер перевіряється щоденно. У разі виявлення будь-яких несправностей, працівники установи приймають міри для їх усунення. Затримані особи у СІЗО забезпечені триразовим харчуванням, а також їм дозволено отримувати без обмежень посилки та передачі. Вони щоденно мають прогулянку  тривалістю не менше години», - йдеться у відповіді Омбудсмена РФ.

Тетяна Москалькова зазначає, що перешкод для відвідання затриманих адвокатами не встановлено. Доступ захисників у СІЗО здійснюється в установленому порядку на загальних підставах.

«Відвідані мною громадяни у ході розмов не виразили претензій до працівників адміністрації СІЗО. Також вони не підтвердили застосування до них фізичного чи психологічного впливу. Разом із тим, вони висловили ряд прохань, які, після мого звернення до керівництва закладу, були задоволені», - зазначається у листі.  

Так, Зеврі Абсеітову було дозволено використання медикаментів, переданих йому родиною. А прохання Володимира Балуха про забезпечення приватності наявного в камері санвузла, за словами Тетяни Москалькової, було оперативно задоволено працівниками установи.

Додатково у відношенні Володимира Балуха Омбудсмен РФ повідомила, що він тримається у двомісній камері площею 10,5 кв.м.,  обладнаній у відповідності до установлених стандартів. У камері наявний телевізор і бак для питної води. Разом з Володимиром Балухом у камері знаходиться ще одна особа. 

«Тілесних ушкоджень, травм чи ознак здійснення на нього фізичного чи психологічного тиску при доставлені Володимира Балуха до СІЗО, або за період його тримання в установі, в тому числі і після виїзду в ізолятор тимчасового тримання, не виявлено. Звернення, заяви чи скарги через адміністрацію СІЗО Володимиром Балухом не направлялись. Претензій до умов тримання, скарг на принижуюче чи жорстоке ставлення у ході відвідання мною засуджених він не висказав», - наголошує Тетяна Москалькова.

Також, по інформації адміністрації установи, Володимира Балуха в 2018 році 5 разів відвідували адвокати Тарас Омельченко та Ольга Динзе.

Крім того, раніше у телефонній розмові про стан здоров’я Володимира Балуха Омбудсмен РФ повідомляла, що «нині це не повне голодування, а харчування за спеціальною схемою».