«Ми працюємо над створенням єдиного реєстру безвісти зниклих громадян за час війни на Сході України», - Людмила Денісова

11/06/2018 19:24

Про це зазначила Уповноважений Людмила Денісова під час зустрічі з представниками Робочої групи Ради ООН з прав людини з питань насильницьких чи недобровільних зникнень.

На питання учасників делегації, чи ведеться в Україні облік безвісти зниклих громадян за час збройного конфлікту на Сході України, Людмила Денісова відповіла, що зараз єдиного реєстру з такими даними немає.

Вона пояснила, що наразі Офісу Уповноваженого доводиться писати звернення та запити до різних державних органів влади, щоб отримати дані щодо зниклих людей.

 «Ми почали робити реєстри зниклих безвісті громадян, створюємо єдиний реєстр військовополонених, заручників, українських політв’язнів, які тримаються на тимчасово окупованих територіях, у РФ та окупованому Криму. На жаль, жоден державний орган в Україні не веде реєстр навіть зниклих безвісті військовослужбовців. Над цим треба багато працювати, тому що це важливе питання не тільки для держави, а й для багатьох українських родин», - розповіла Людмила Денісова.  

За її словами, в Офісі Омбудсмена цим питанням займається Представник Уповноваженого з дотримання прав людини в місцях несвободи та процесуальних прав Вячеслав Петльований. 

Людмила Денісова також зазначила, що Офіс Уповноваженого підтримує контакт з правозахисниками та громадськими організаціями, які опікуються питаннями безвісти зниклих людей.

«Спочатку ми працюємо над тим, щоб отримати дані, потім зв’язатися та зустрітися з родинами. Але тут потрібна системна робота на рівні держави. Потрібен єдиний орган, який об’єднає всі дані в один реєстр», - підсумувала Людмила Денісова.