Юрій Бєлоусов: «Удосконалення системи надання паліативної медичної допомоги потребує, насамперед, нормативно-правового врегулювання»

11/06/2015 16:42

На цьому наголосив Представник Уповноваженого з питань реалізації національного превентивного механізму (НПМ) під час проведення круглого столу «Забезпечення прав людини при наданні паліативної допомоги», що відбувся в Офісі Омбудсмана.

«Восени минулого року Департамент НПМ Секретаріату Уповноваженого розпочав моніторити новий тип місць несвободи – хоспіси, тобто установи, у яких перебувають невиліковно хворі люди. Втім, до цього типу місць несвободи відносяться не лише хоспіси, а й геріатричні заклади, в яких перебувають такі особи, це і будинки дитини та дитячі будинки-інтернати, в яких перебувають невиліковно хворі діти», – зазначив Юрій Бєлоусов.

Він повідомив, зокрема, про те, що з жовтня минулого року працівниками Секретаріату Уповноваженого спільно з громадськими моніторами було здійснено понад 30 моніторингових візитів до такого типу місць несвободи, під час яких було виявлено цілу низку порушень прав пацієнтів, які отримують паліативну допомогу. Це стосується відсутності стандартів облаштування приміщень, де перебувають невиліковно хворі особи, неузгодженості медичної документації та відсутності належних медичних протоколів лікування таких хворих тощо.

Юрій Бєлоусов поінформував також учасників круглого столу про те, що до кінця поточного року буде підготовлено Спеціальну доповідь Уповноваженого щодо дотримання прав людини при наданні паліативної допомоги.

За результатами роботи круглого столу були напрацьовані рекомендації, які будуть направлені до Верховної Ради України та органів центральної виконавчої влади.