Григорій Ларіонов, що утримується у виправній колонії РФ, підтвердив факти катувань

11/05/2016 17:45

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської надійшло звернення від громадянина України Григорія Ларіонова, який відбуває покарання у виправній колонії №5 м. Кірово-Чепецьк (Російська Федерація), у якому він скаржився на перешкоджання його зустрічі з представником української дипломатичної місії, побої з боку начальника табору колонії, примушення відмовитися від українського громадянства (шляхом поміщення його в карцер за необґрунтованими і неправомірним звинуваченнями), погіршення стану його здоров’я.

Як відомо, Григорій Ларіонов – один із трьох громадян України, який був засуджений в Криму до анексії, а потім вивезений окупаційною владою до РФ у порушення міжнародного права.

Валерія Лутковська звернулась до  Уповноваженого з прав людини в Кіровській області Олександра Панова з рекомендацією відвідати громадянина України Григорія Ларіонова у виправній колонії №5 м. Кірово-Чепецьк з метою сприяння наданню йому необхідної медичної допомоги, а також перевірки дотримання належних умов відбування покарання.

У відповідь на звернення Омбудсмана України, Уповноважений з прав людини в Кіровській області Олександр Панов повідомив, що під час особистої бесіди засуджений Григорій Ларіонов підтвердив, що обставини, які він вказав в своєму зверненні до Уповноваженого ВРУ з прав людини, мали місце, проте наразі скарг на умови утримання і дії співробітників виправної установи у нього немає.

Олександр Панов також зазначив, що для вирішення питання про надання необхідної медичної допомоги Григорію Ларіонову він звернувся в Управління Федеральної служби виконання покарань Росії в Кіровській області.

«Для перевірки доводів, зазначених у Вашому зверненні, та вжиття необхідних заходів мною в прокуратуру Кіровської області і слідче управління Слідчого комітету Російської Федерації в Кіровській області направлена відповідна інформація», – повідомив Уповноважений з прав людини у Кіровській області, запевнивши, що результати перевірки перебуватимуть на його контролі.