Заява Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо оприлюднення сайтом «Миротворець» персональних даних журналістів

11/05/2016 16:37

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини підтримує заяву представників ЗМІ, які висловили своє обурення фактом оприлюднення на сайті «Миротворець» персональних даних журналістів, які отримували акредитацію у так званих ДНР/ЛНР. 

«Ми, журналісти українських та закордонних ЗМІ, та представники українських та міжнародних медіа-організацій, глибоко шоковані діями українських політиків та співробітників сайту «Миротворець», які виставили в публічний доступ персональні дані всіх журналістів, які отримували акредитацію у так званих ДНР/ЛНР, назвавши їх людьми, які «співпрацюють з терористами». Під удар потрапили українські та закордонні журналісти, які, ризикуючи життям, об'єктивно висвітлювали події і розповідали в українських та світових медіа, що відбувалося на окупованих територіях», – йдеться у відкритій заяві представників ЗМІ.

Як відомо, Валерія Лутковська ще минулого року зверталась до керівництва Служби безпеки України та Міністерства внутрішніх справ з вимогою встановити осіб, причетних до незаконного зберігання, використання та поширення на сайті «Миротворець» персональних даних громадян України, притягти їх до кримінальної відповідальності, а також вжити заходів для блокування доступу користувачів на території України до цього інтернет-ресурсу.  На думку Уповноваженого, публікація таких даних є незаконним втручанням в право людини на приватність. На жаль, відповідної реакції на вказані звернення не було отримано.

Нагадаємо, вчора сайт «Миротворець» опублікував персональні дані журналістів українських та західних ЗМІ, акредитованих у так званих ДНР/ЛНР. У цій базі даних міститься 4068 імен.