Регіональним представником Уповноваженого проведено виїзний прийом громадян у Володимир-Волинському міськрайонному відділі Філії Державної установи «Центр пробації»

11/04/2019 14:38

Регіональний представник Уповноваженого ВРУ з прав людини у Волинській області Любов Сітовська, а також директор  Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області  Наталія Смолярчук, та в.о. директора Володимир-Волинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Лариса Базіла  провели спільний виїзний прийом громадян  у Володимир-Волинському міськрайонному відділі Філії Державної установи «Центр пробації» у Волинській області.

Метою спільного прийому є консолідація зусиль двох інституцій, спрямована на виконання Меморандуму про співпрацю між Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини та Координаційним центром з надання правової допомоги.

Під час прийому звернулися суб’єкти пробації, а саме особи, які засуджені до покарання, що не пов’язані з позбавленням волі, особи, яким покарання у виді позбавлення волі замінено на покарання у виді громадських або виправних робіт та особи, які звільнені з випробовувальним терміном від відбуття покарання у виді позбавлення (обмеження) волі.

Зазначеним особам надано роз’яснення  із питань працевлаштування за відсутністю паспорта, порядку відрахування у дохід держави під час відбування виправних робіт, відповідальності за невчасну сплату аліментів, виконання вироку щодо конфіскації майна тощо.

Зокрема, під час прийому звернулася особа, на яку накладено адміністративне стягнення у виді суспільно-корисних робіт. Однак, дана особа повідомила, що понад три місяці підприємства визначені рішенням Володимир-Волинською міською радою відмовляються приймати його для відбуття ним стягнення у виді суспільно-корисних робіт. З огляду на це, фактично не з його вини не виконується рішення суду.

Окрім цього, начальник Володимир-Волинського міськрайонного відділу Філії Державної установи «Центр пробації» у Волинській області після прийому громадян надала письмове звернення регіональному представнику й повідомила про те, що станом на 9 квітня 2019 року склалась критична ситуація щодо стану виконання адміністративного стягнення у виді суспільно-корисних робіт особам, що проживають на території Володимир-Волинського. Зокрема, мали місце факти відмов у прийняття 6 осіб, яким, відповідно до рішень суду, призначено таке покарання. На даний час на виконанні відділу перебуває 26 рішень суду.

Відповідно до рішення Володимир-Волинської міської ради № 348 від 16.11.2018 року визначено перелік та видів суспільно корисних робіт для осіб, які вчинили адміністративне правопорушення. Згідно з рішенням, до переліку таких  об’єктів включено КП «Полігон» та Володимир-Волинське територіальне медичне об’єднання.  Однак, підприємства визначені відповідним рішенням, відмовляються приймати правопорушників для відбуття ними стягнення у виді суспільно-корисних робіт. Причиною відмови є відсутність вакансій тимчасового характеру, проте, за інформацією центру зайнятості, є такі посади.

Крім того, нове рішення про визначення переліку та видів суспільно корисних робіт для осіб, які відбувають зазначене стягнення  не приймалось Володимир-Волинською міською радою, тому є чинне попереднє рішення, хоча такі пропозиції надавались 19.12.2018 р.

За результатами розгляду звернення на адресу Володимир-Волинської міської ради  буде спрямовано акти реагування щодо усунення виявлених порушень в діяльності Володимир-Волинського міськрайонного відділу Філії Державної установи «Центр пробації» у Волинській області.