Результати повторного моніторингового візиту до Веселокутського психоневрологічного інтернату на Кіровоградщині

11/04/2019 14:50

Регіональний представник Уповноваженого ВРУ з прав людини в Кіровоградській області Олег Кошовий, регіональний координатор зі зв’язків із громадськістю Уповноваженого Віктор Жученя та монітор НПМ Арсен Арутюнян здійснили моніторинговий візит до Веселокутського психоневрологічного інтернату у селі Веселий Кут, Новоукраїнського району Кіровоградської області.

Веселокутський психоневрологічний інтернат є стаціонарним інтернат ним закладом для соціального захисту, що утворений для тимчасового або постійного проживання/ перебування осіб із стійкими інтелектуальними та / або психічними порушеннями, які за станом здоров’я потребують стороннього догляду, соціально-побутового обслуговування, надання медичної допомоги, соціальних послуг та комплексу реабілітаційних заходів і яким згідно з висновками лікарської комісії за участю лікаря-психіатра не протипоказане перебування в закладі.

Заклад розрахований на 160 осіб чоловічої статі віком від 18 років. На період візиту у закладі перебувало 158 підопічних, які мають 1 та 2 групу інвалідності.

З часу попереднього візиту, який відбувся у липні 2016 року, в закладі проведено певні заходи щодо покращання умов проживання підопічних. Зокрема, проведено ремонти спальних приміщень та санітарно-побутових кімнат на першому поверсі, туалетів та деяких кімнат на 2 та 3 поверхах. Здійснено ремонт харчоблоку та створено кімнату фізичної та психологічної реабілітації.

Водночас під час перевірки були виявлені недоліки в роботу установи.

Ліжка в спальних приміщеннях розміщені впритул, що порушує право підопічних на приватність.

Потребують приведення до встановлених норм медичні картки та індивідуальні програми реабілітації підопічних.

Також виявлені проблеми, які вимагають втручання Кіровоградської обласної ради та адміністрації. Зокрема, потребує заміни дах житлового корпусу, електрична мережа, меблі та м’який інвентар закладу.

За результатом моніторингового візиту готується звіт та відповідні листи реагування на Кіровоградську обласну раду та адміністрацію.