На Харківщині відбувся моніторинговий візит до Хролівського виправного центру №140

11/03/2019 15:57

Моніторингова група у складі представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в східних областях Сергія Красноперова, регіонального представника Уповноваженого в Харківській області Сергія Кузьменка, регіональних координаторів взаємодії з громадськістю у Харківській області Андрія Бохвалова і Олександра Міненкова, а також громадського монітора Костянтина Ключарьова відвідали Державну установу «Хролівський виправний центр (№ 140).

Моніторами було встановлено, що у виправній установі порушується право доступу засуджених до питної води – під час моніторингу кімната для прийому їжі, де знаходиться бак с питною водою, була зачинена. В приміщенні дисциплінарного ізолятору вікно не відчиняється з внутрішньої сторони, чим обмежено доступ до свіжого повітря.

Під час відвідування їдальні установи було виявлено, що протягом доби не зберігаються добові проби кожної страви раціону осіб, які утримуються в установі. Крім того, працівники їдальні не мають особові медичні  книжки.

У деяких приміщеннях електромережі використовуються з порушенням правил пожежної безпеки, що створює небезпеку для життя та здоров’я засуджених.

Житлові приміщення в виправному центрі потребують ремонту та модернізації, зокрема, на стінах та стелі виявлено грибок. Кабінки для миття в лазні не обладнані дверцятами або шторами, чим порушено право на усамітненість.

Також засуджені скаржились на отримання низької заробітної плати за виконану роботу.

За результатами візиту звіт разом із рекомендаціями щодо усунення виявлених недоліків буде надіслано до Північно-Східного міжрегіонального Управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції.