На Львівщині правники обговорили питання гендерної рівності у професії юриста

11/03/2019 13:40

У Львові до Міжнародного дня прав жінок і миру у правовому клубі PRAVOKATOR зібралися представниці юридичної спільноти. У заході взяла участь і Регіональний координатор Уповноваженого у Львівській області Тетяна Панасенко.

Юристи мали унікальну можливість переглянути фільм «Врівноваження терезів" ("Balancing the Scales") від режисера, юриста Шерон Роувен, яка поєднала досвід 37-річної роботи юристом і 20-річної – кінорежисером, щоб розповісти історію жінок-юристів в Америці. Ексклюзивні права на показ фільму отримала асоціація жінок-юристів України «ЮрФем».

У фільмі йде мова про гендерну рівність у професії юриста та виклики, з якими зіштовхуються жінки на шляху до встановлення гендерної рівності. Після перегляду фільму відбулося обговорення під час якого кожна з учасниць поділилася власним досвідом особистого шляху у професії. В Україні присутня гендерна нерівність, яка проявляється у меншій оплаті праці жінок, існує так звана умовна «кар’єрна планка», невеликий відсоток представництва жінок у владі, існування більше ніж 400 заборонених професій для жінок та доволі поширеними залишаються стереотипи у суспільстві, що ключова роль жінки - це домашнє господарство та виховання дітей.

Юристи зійшлися на думці, що варто активніше привертати увагу до питань гендерної рівності та сприяти відстоюванню права усіх жінок.

Офіс Уповноваженого у свою чергу докладає максимум зусиль задля забезпечення гендерної рівності в Україні.