Моніторинговий візит до Львівської міської ради щодо дотримання права на доступ до публічної інформації, звернення та захист персональних даних

11/03/2019 10:21

З метою перевірки дотримання права на доступ до публічної інформації, права на звернення та дотримання законодавства про захист персональних даних співробітниками Департаменту моніторингу інформаційних прав Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини та представником Уповноваженого у Львівській області було здійснено моніторинговий візит до Львівської міської ради.

У ході моніторингу проведено зустріч з представниками Управління «Секретаріат ради», Департаменту адміністративних послуг, Управління інформаційної політики та зовнішніх відносин, Управління освіти Львівської міської ради. Також оглянуто документи та приміщення.

Під час візиту встановлено, що розгляд Львівською міською радою звернень громадян здійснюється з дотриманням положень профільного закону та відповідних підзаконних актів.

Особистий прийом громадян проводиться за визначеною адресою та відповідна інформація щодо проведення особистого прийому розміщена на офіційному сайті та на стендах у приміщенні Львівської міської ради.

На виконання вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» у Львівській міській раді, зокрема у Центрі надання адміністративних послуг міста Львова, визначено спеціальне місце для роботи запитувачів із документами чи їх копіями, забезпечено систематичне оприлюднення публічної інформації.

Однак, у ході моніторингу працівниками Секретаріату Уповноваженого не виявлено оприлюдненої розпорядниками інформації проектів нормативно-правових актів, рішень міської ради за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття, хоча такий обов’язок встановлений частиною третьою статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Обробка персональних даних під час реєстрації дітей в електронній системі реєстрації дітей дошкільного віку у дошкільні навчальні заклади комунальної форми власності м. Львова здійснюється Управлінням освіти Львівської міської ради з дотриманням основних вимог законодавства про захист персональних даних в тому числі, з урахуванням вимог Типового порядку обробки персональних даних, затвердженого наказом Уповноваженого.

У межах інформаційно-просвітницької роботи, працівникам Львівської міської ради надано практичні рекомендації щодо дотримання положень законів України «Про доступ до публічної інформації», «Про звернення громадян» та «Про захист персональних даних» і наголошено на неухильному їх дотриманні. За підсумками проведеної роботи до Львівської міської ради буде надіслано відповідний лист про необхідність усунення встановлених недоліків та випадків недотримання інформаційного законодавства.