Результати моніторингового візиту до Чернівецької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату № 2

11/03/2019 18:10

В рамках реалізації національного превентивного механізму моніторингова група у складі регіонального представника Уповноваженого ВРУ з прав людини у Чернівецькій області Леоніда Мельникова та громадських моніторів Юлії Малованюк та Антоніни Вишневської здійснила візит до комунального закладу «Чернівецька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат № 2».

Це загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів для дітей, які потребують корекції фізичного та/або розумового розвитку, що забезпечує реалізацію ними права на здобуття повної загальної середньої освіти, професійну (допрофесійну) підготовку. Заклад проводить також корекційно-розвиткову роботу зі школярами. Діти проживають та утримуються в закладі за рахунок держави.

Педагогічний колектив постійно працює над науково-методичними напрямами, які сприяють формуванню ключових життєвих компетентностей учнів з особливими освітніми потребами з метою їх підготовки до повноцінного життя в сучасному суспільстві.

В школі обладнані спортивна кімната, світлиця дозвілля, зал ритміки та хореографії, 2 навчальні майстерні (швейна та комбінована для проведення занять з технічної праці), передплачуються періодичні видання для дітей, які мають до них вільний доступ у бібліотеці.

Моніторинговою групою було виявлено і недоліки, які мають місце у вищевказаній установі.

Так, в дошкільній кімнаті «Б» виявлена аптечка з медичними препаратами, термін використання яких закінчився.

В одному з кабінетів школи знаходились коробки з благодійною допомогою. Але будь-яких документів бухгалтерського та оперативного обліку надходження, зберігання, розподілу та використання даної благодійної допомоги моніторинговій групі надано не було.

В майстерні для проведення занять з технічної праці знаходяться предмети, якими можна заподіяти травму. Однак, згідно із записами в відповідному журналі інструктажу, не всі учні ознайомлені із заходами безпеки.

Також в закладі не налагоджено якісного обліку продуктів харчування на складі продуктів.

Незважаючи на те, що школа розташована в 4-поверховій будівлі з мансардним поверхом, питна вода є лише в їдальні на першому поверсі та в одному з класів. Там встановлено кулер з питною водою, але без одноразового посуду.

За результатами моніторингового візиту до відповідних установ будуть направлені листи реагування.