На Волині обговорили проблеми ромів щодо отримання документів, що посвідчують особу

11/02/2019 16:25

У Луцьку відбулася робоча зустріч за участю регіонального представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Волинській області Любові Сітовської, першого заступника начальника Управління Державної міграційної служби України у Волинській області Олександра Пахолюка, керівників структурних підрозділів Управління ДМС у Волинській області та голови громадської організації «Терне Рома» Тетяна Логвиненко.

Під час робочої зустрічі йшлося про проблеми, які виникають під час отримання представниками ромської національної меншини документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство.

Голова громадської організації «Терне Рома» висловила занепокоєння, що є повнолітні особи, які неодноразово звертались до територіальних підрозділів Державної міграційної служби в області. Але не завжди вони можуть реалізувати своє право. Інколи їхні документи залишають поза увагою через відсутність свідоцтва про народження або через його втрату.

Зважаючи на таку ситуацію, співробітники Управління Державної міграційної служби у Волинській області повідомили про те, що вони будуть ініціювати проведення заходів для полегшення процедури отримання паспорта особами ромської національності, які проживають на території області.

Також учасниками заходу було розроблено стратегію дій, яка зможе допомогти поновленню порушених прав ромської національної меншини під час отримання документів у відділеннях Державної міграційної служби в області. Учасники робочої зустрічі домовилися консолідувати зусилля, щоб у подальшому уникати таких порушень.