У Рівненському обласному центрі психічного здоров’я населення збуджених пацієнтів фіксують саморобними поясами

08/02/2019 17:45

Працівники Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та представники громадськості здійснили моніторинговий візит до Комунального закладу «Рівненський обласний центр психічного здоров’я населення» Рівненської обласної ради.

Під час візиту проводився моніторинг двох психіатричних відділень.

Монітори зазначають, що адміністрація докладає зусиль для створення комфортних умов перебування пацієнтів. Так, проводяться поточні ремонтні роботи, практично в усіх палатах вікна замінено на металопластикові. В приміщеннях тепло, відсутній сторонній запах.

Проблемним залишається питання відсутності засобів для фізичної фіксації осіб у психомоторному збуджені, через це пацієнтів фіксують саморобними поясами. Під час особистих розмов пацієнти розповідали, що фіксація у лікарні відбувається постійно, проте у медичній документації цього зазначено не було.

Окрім того, через недостатню кількість дитячих психіатричних ліжок - 5 на усю Рівненську область, а також дитячого відділення, неповнолітні особи проживають разом із дорослими, що є порушенням.

Пацієнти і їх родичі скаржилися, що практично усі ліки вони змушені закуповувати за власний рахунок.

За результатами моніторингового візиту буде підготовлено акти реагування Уповноваженого до Рівненської обласної державної адміністрації.