Моніторингова група Секретаріату перевірила дотримання прав військовослужбовців та рятувальників Черкащини

11/02/2019 13:34

Працівниками Офісу Омбудсмана здійснено моніторинговий візит до Головного центру підготовки особового складу Державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігоря Момота (селище Оршанець, м. Черкаси) та Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Черкаській області.

Питання додержання соціально-економічних і гуманітарних прав курсантів, військовослужбовців, ветеранів військової служби та членів їх сімей було перевірено під час візиту до навчального центру «Оршанець». Під час моніторингу було приділено особливу увагу організації навчального процесу, умов проживання та адаптації військовослужбовців строкової служби та контрактної служби, які вперше уклали контракт.

Моніторингова група відвідала казарми, навчальні класи, їдальні, місця несення служби, склади для зберігання продуктів та військового одягу.

Монітори відзначили, керівництво навчального центру приділяє багато уваги в переобладнані казармених приміщень та навчальних класів згідно потреб.

Під час моніторингового візиту до Управління ДСНС України в Черкаській області було перевірено додержання соціально-економічних і гуманітарних прав рятувальників, ветеранів військової служби та членів їх сімей, а також проведено бесіду з головою ветеранської організації.

Також було здійснено виїзд до місця проведення навчань рятувальних служб Черкащини щодо рятування людей на воді в зимовий період.

Під час перевірки приділялася увага забезпеченню рятувальників належним обладнанням, спецтехнікою та одягом.

За результатами візиту до Управління ДСНС України в Черкаській області та Головного центру підготовки особового складу Державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігоря Момота монітори відзначили, що соціально-економічні і гуманітарні права прикордонників та рятувальників Черкащини не порушуються.