В Секретаріаті Уповноваженого ВРУ з прав людини презентували звіт УГСПЛ щодо реабілітації осіб, які постраждали від конфлікту

11/01/2019 19:17

У Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини за участі представників центральних органів виконавчої влади, міжнародних та громадських організацій відбулася презентація та обговорення аналітичного огляду, підготовленого Українською Гельсінською спілкою з прав людини на тему: «Реабілітація жертв війни. Чи пропонує держава щось крім встановлення інвалідності та милиць?».

Зокрема, у звіті наголошується, що в Україні відсутній системний підхід в наданні реабілітаційних послуг особам, які втратили здоров’я внаслідок російської збройної агресії проти України, але формально не визнані особами з інвалідністю.

Тому перед вітчизняною системою реабілітаційних послуг постали нові завдання щодо надання допомоги таким особам. Однак, незважаючи на ініціативи, запропоновані центральними органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, система реабілітації осіб, які втратили здоров’я внаслідок російської агресії в Україні досі не налагоджена.

Планується, що за результатами цієї зустрічі будуть сформовані рекомендації щодо вирішення цієї проблеми, які будуть направлені до центральних органів виконавчої влади.

Уповноважений ВРУ з прав людини Людмила Денісова закликає центральні органи виконавчої влади консолідувати зусилля та запровадити в Україні дієву систему надання послуг з реабілітації осіб з інвалідністю, включаючи всі категорії вразливих осіб.