Інформація про неправомірний призов на строкову військову службу на Київщині не підтвердилася

01/11/2018 16:29

Управління моніторингу прав військовослужбовців Секретаріату Упоноваженого Верховної Ради України з прав людини перевірило достовірність інформації щодо фактів порушення прав призовників у Збірному пункті призовників Київського міського та обласного військових комісаріатів.

Кілька днів тому в інформаційному просторі України з’явилася інформація щодо неправомірного призову на строкову військову службу  громадян, непридатних до неї за станом здоров’я. До того ж, їх ніби незаконно утримували на території збірного пункту. Саме тому, працівники Офісу Омбудсмана здійснили позаплановий моніторинговий візит.

Під час візиту монітори опитали призовників, посадових осіб та військовослужбовців постійного складу, які безпосередньо виконують обов’язки з забезпечення діяльності  цього збірного пункту.

Як показала перевірка, облаштування та організація діяльності Збірного пункту призовників здійснюється у відповідності з вимогами, передбаченого законами та підзаконними актами України. У приміщеннях підтримується визначений температурний режим, створені належні умови для розміщення призовників, організації їхнього харчування (у тому числі буфетного обслуговування), та медичного забезпечення. Звернень призовників з питань порушення під час призову їхніх прав під час моніторингового візиту не надходило.

«Направлення призовників, визнаних районною призовною комісією непридатними до військової служби за станом здоров’я, до  збірного пункту здійснювалося для проведення контрольного медичного огляду. У цій ситуації районний військкомат діяв виключно в межах вимог частини 9 статті 14 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу» - зазначив заступник начальника Відділу прав військовослужбовців Управління Валерій Щегель.

Також слід зазначити, що вирішення питань, пов'язаних з направленням громадян для проходження альтернативної (невійськової) служби не належать до повноважень військкомату. Як визначено розділом IX Положення, затвердженого постановою Уряду 2002 року №352, вони є виключною компетенцією держадміністрації за місцем проживання призовника. Саме до цього органу і заздалегідь мають звертатися громадяни для вирішення питань проходження альтернативної служби.