«Кадровий голод». У дитячому будинку на Київщині катастрофічно не вистачає персоналу

11/10/2018 12:22

Працівником Департаменту реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Оленою Прашко та громадським монітором Сергієм Перникозою здійснено візит до районного дитячого будинку «Любисток», що розташований на Київщині в селищі Нові Петрівці.

О дев’ятій годині ранку вхід на територію закладу ніким не охоронявся. Двері в корпус були відчинені, хоча в приміщенні спали дві хворі дівчинки. Напередодні одна з них отримала травму ноги, але допомогу надавали самостійно, бо бригаду швидкої не дочекалися. За інформацією посадових осіб, виклик зафіксував диспетчер швидкої допомоги, який в подальшому його просто проігнорував.

Монітори встановили, що в закладі не вистачає персоналу. У штаті дитячого будинку є лише три вихователі, які мають працювати з понад двадцятьма дітьми цілодобово.

«Такої кількості вихователів катастрофічно не вистачає, тому ми стали свідками відсутності дорослих на території закладу. Дітям не надається належний медичний та психологічний супровід. У кабінеті медсестри безлад. Психолог працює на півставки, тому відвідує дитячий будинок лише тричі на тиждень. На харчоблоці ми не знайшли усіх необхідних документів: відсутнє меню, технологічні карти приготування страв», - зазначила Олена Прашко.

У ході візиту виявили численні порушення санітарно-гігієнічних вимог. У закладі є проблеми з дотриманням чистоти. Працівники дитячого будинку також неналежно ведуть особові справи вихованців.

У той же час, директор будинку намагається багато позитивного робити для дітей: влаштовує їх в сімейні форми виховання, сприяє працевлаштуванню.

Під час візиту до закладу прибули і представники районної адміністрації, управління освіти та служби у справах дітей. З ними монітори обговорили проблемні питання функціонування дитячого будинку та надали усні рекомендації щодо покращення умов перебування у закладі. Окремо в Офісі Омбудсмана підготують акти реагування до Київської обласної державної адміністрації та керівництва району.