Уповноважений Людмила Денісова підпише Меморандум з представником Агентства ООН у справах біженців в Україні Пабло Матеу

11/10/2018 17:23

Сьогодні Омбудсман провела з ним робочу зустріч. Понад півроку вони тісно співпрацюють, а зараз домовилися закріпити відносини юридично.

Пабло Матео опікується проблемами біженців і мігрантів, які незаконно перебувають в Україні. Саме тому під час зустрічі узгодили, що разом відвідають один або кілька пунктів утримання цих людей.

Зараз в Україні існує 6 таких установ, в яких знаходиться більше 600 осіб. Інколи ці пункти переповнюються, чим порушується право людей на достатній життєвий рівень. Також біженці і нелегальні мігранти скаржаться на українську кухню. Незадоволення висловлюють ті, хто зовсім не вживає свинини. До всього, цим особам не вистачає кімнат для віросповідань. Проблемою є і те, що відсутні перекладачі з мов африканських та південно-азійських країн.

Та найтяжче, зазначила Омбудсман, без правового супроводу, на який інколи доводиться чекати упродовж 5 місяців. Пабло Матео пообіцяв допомогти у вирішенні цього питання, долучивши партнерів з правозахисних організацій.

«Обговорили і проблеми українців за кордоном. Лише у Греції утримується близько 200 наших співвітчизників. Їдуть на заробітки, і, через свою необізнаність, лише в морі виявляють у трюмах мігрантів. За кожного перевезеного «нелегала» українців у Греції можуть позбавити волі на 10 років. Я відвідаю цих наших ув’язнених уже наприкінці жовтня» - зазначила під час зустрічі Людмила Денісова.

Представник Агентства ООН у справах біженців також цікавився питанням виплат пенсій ВПО та людям, які досі проживають на окупованих територіях. Уповноважений була змушена констатувати: в Україні вирішення проблеми гальмується. Законопроект №6692, у розробці якого брала участь Людмила Денісова, уже більше року знаходиться у Верховній Раді без розгляду. Омбудсман сподівається, що скоро народні депутати дослухаються до неї та приймуть цей закон.

Представники Управління Верховного Комісара ООН уже входять до складу координаційної ради при Уповноваженому, що опікується правами ВПО. У ході зустрічі домовилися, що такі представники з’являться і в кордрадах за напрямами недискримінації та реалізації національного превентивного механізму.