У Чернівецькому геріатричному пансіонаті є постояльці, які не отримують пенсію

01/10/2018 19:02

Регіональний представник Уповноваженого ВРУ з прав людини у Чернівецькій області Леонід Мельников, Координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини у Чернівецькій області Богдан Бойко спільно із заступником начальника Чернівецького відділу обслуговування громадян ГУ ПФУ Раїсою Царанюк відвідали Чернівецький геріатричний пансіонат.

Для осіб, які перебувають у пансіонаті, було проведено консультації з питань пенсійного забезпечення та реалізації основоположних прав людини.

Підставами проведення зазначеного заходу стали результати попередніх відвідувань закладу представниками Офісу Омбудсмана.

Більше двадцяти осіб отримали роз’яснення на свої звернення.

Окрім цього, представники відвідали та надали необхідні консультації і тим громадянам, які не можуть самостійно пересуватися.

Переважна більшість питань стосувалися розміру пенсії, її підвищення, порядку перерахунку розміру пенсійних виплат з врахуванням усіх місць роботи та навчання, які були не враховані в минулому тощо.

Особи, які не можуть самостійно пересуватися, порушили питання можливості отримувати пенсійні виплати не на банківські картки, а безпосередньо у пансіонаті.

Також, з’ясовано, що у закладі знаходяться особи, які зовсім не отримують пенсію, оскільки їхні банківські картки знаходяться у сторонніх осіб.

Директор пансіонату повідомив, що ще у січні звернувся до ГУ ПФУ у Чернівецькій області з листом та заявами осіб, які мають бажання отримувати кошти не на банківську карту, а на відділення Укрпошти, проте будь-якої реакції вже більше восьми місяців немає.

Проведення зазначеного заходу відбулося в рамках реалізації Меморандуму між Уповноваженим ВРУ з прав людини та Пенсійним фондом України.