Офіс Омбудсмана вимагає виконання домовленостей з розмінування у районі лінії розмежування

01/10/2018 09:14

Ще 2 березня 2016 року тристороння контактна група підписала документ з протимінної діяльності. Та вчора стався жахливий випадок, який свідчить про невиконання домовленостей стороною, яка знаходиться по той бік ліній розмежування.

За інформацією Представника Уповноваженого з дотримання прав жителів Донецької та Луганської областей Павла Лисянского, у Горлівці 4 хлопці підірвалися на протипіхотній міні окупантів. Лише один підліток вижив і зараз знаходиться в міській лікарні з тяжкими травмами.

Без сумнівів, боєприпас встановили представники так званих ДНР-івців. Вибух відбувся у лісопосадці в районі "нульового" блокпосту. Саме у тому районі знаходяться позиції бойовиків.

Представник Уповноваженого наголосив, що у зоні лінії розмежування проживає ще 200 тисяч неповнолітніх, яких уже позбавили права на дитинство. Але псевдовлада ДНР/ЛНР зараз забирає найцінніше - життя і здоров'я дітей.

«Співчуваємо втраті. Навіть уявити неможливо, що зараз переживають батьки. Такі жахливі випадки не мають повторитися. Тому я вимагаю від РФ, як сторони, яка підписала документ, вплинути на бойовиків «ЛНР/ДНР». Домовленості з розмінування мають бути негайно виконані», - зазначила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.