У «Південній виправній колонії №51» на Одещині виявлено низку серйозних порушень

01/10/2018 18:13

Представник Уповноваженого ВР України з прав людини у Південних областях Олександр Остапенко, регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВР України з прав людини в Одеській області Катерина Гостімінська, координатор Валентин Михайлов та громадський монітор Національного Превентивного Механізму Ігор Кравець, провели плановий моніторинговий візит до ДУ «Південна виправна колонія №51».

Монітори відвідали житлові приміщення ув’язнених, а також їдальню, лазню, приміщення промислової зони.

Гострим проблемним питанням в установі є жахливий стан медичної частини. Так, душові кімнати та санвузли перебувають у занедбаному стані. На поверсі, де розташовані палати для хворих, душ взагалі не працює і хворі ув’язнені змушені ходити до душових, які розташовані на поверсі медичного персоналу.

Крім того, моніторингова група зафіксувала повну відсутність замісної терапії в установі, старе обладнання для проведення флюорографії. Існує незабезпеченість медичними кадрами. Надання медичного лікування теж неналежної якості. Зокрема, хворому, якому потрібна операція, з лікування лише надаються знеболювальні, останній аналіз крові проведено у березні 2018р.

Були зафіксовані проблеми у карцерах та камерах. Зокрема, приміщення недостатньо освітлені, існують проблеми з вентиляцією та температурним контролем, через що в камерах холодно. У жахливому стані та потребують ремонту каналізація та санвузли.

При моніторингу промислової зони ПВК №51 виявлена низка питань по оплаті праці ув’язнених – ніхто з працюючих не знає свого окладу, а трудові договори взагалі відсутні. Ув’язнені отримують по 200-300 грн. в місяць, що є порушенням трудового законодавства.

Докладний звіт за результатами моніторингу та рекомендаціями буде спрямовано до Міністерства юстиції України, Міністерства охорони здоров’я України та Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України.