Анонс круглого столу «Вимоги щодо подання й оприлюднення фінансової звітності громадськими об’єднаннями та активістами"

01/10/2018 15:37

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини за підтримки Freedom House Ukraine та Української Гельсінської спілки з прав людини 03 жовтня 2018 року о 12:00 проводить «круглий стіл» на тему: «Вимоги щодо подання й оприлюднення фінансової звітності громадськими об’єднаннями та активістами: забезпечення відповідності Основному Закону України та міжнародним стандартам у галузі свободи об’єднання, права на повагу до приватного життя та заборони дискримінації».

Мета круглого столу – обговорення існуючих загроз і тиску з боку держави на організації громадянського суспільства; обґрунтування невідповідності Основному Закону України, а також міжнародним стандартам у галузі прав і свобод людини (свободі об’єднання, праву на повагу до приватного життя та забороні дискримінації) вимог щодо подання окремими громадськими об’єднаннями та активістами електронних декларацій; пошук шляхів скасування запровадженого для окремих активістів та громадських об’єднань електронного декларування, а також запобігання заміні останнього на будь-який інший режим обтяжливої податкової звітності при прийнятті нових законів.

Робота круглого столу передбачає 3 робочі сесії:

1. «Огляд загроз для громадських активістів з боку держави».

2. «Дискусія щодо чинних законів і законопроектів про посилення публічного розкриття детальної фінансової інформації, яка повинна бути представлена організаціями громадянського суспільства та окремими активістами».

3. «Огляд шляхів скасування вимог для громадських активістів та організацій щодо подання ними електронних декларацій».

До участі у круглому столі запрошені народні депутати України, представники НАЗК, Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини, неурядових організацій.

Засідання круглого столу відбудеться 03 жовтня 2018 року, у середу, з 12 год. 00 хв. до 14 год. 00 хв. у конференц-залі Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини за адресою: м. Київ, вул. Інститутська, 21/8.

Початок реєстрації та вітальна кава – об 11 год. 30 хв.

Для входу в будівлю Офісу Уповноваженого необхідно мати при собі документи, що посвідчують особу.

Попередня реєстрація для участі та виступів відкрита до 10 год. 00 хв. 03 жовтня 2018 року.

Контактна особа від Секретаріату Уповноваженого – Гашицький Кирило

м.тел.: 073 325 85 45

р.тел.: 044 253 253 15 08 e-mail: gashitskiy@ombudsman.gov.ua

Контактна особа від УГСПЛ – Олег Шинкаренко

м.тел.: 093 563 57 93 e-mail: oleg.shynkarenko@helsinki.org.ua