У закладі для дітей на Хмельниччині не надають спеціалізовану медичну допомогу

01/10/2018 17:33

Працівники Департаменту реалізації національного превентивного механізму спільно з регіональним координатором зв’язків Уповноваженого з громадськістю в Хмельницький області та громадськими моніторами здійснили моніторингові візиту до закладів Служби у справах дітей та закладів освіти.

Під час візитів було з’ясовано, що в кожній установі є недоліки та проблеми з дотриманням прав осіб, які там перебувають.

Зокрема, не реалізовувалося право дітей на спеціалізовану медичну допомогу. Так, в Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей «Щасливе дитинство» в місті Полонне за результатами медичних оглядів багато дітей мають встановлені медичні діагнози. Натомість, вихованцям центру лікарі під час медичних оглядів не призначають лікування, тому належна медична допомога не надається. Наприклад, хлопець старшого шкільного віку потребує хірургічного втручання, яке це йому не забезпечено протягом тривалого часу перебування в центрі. Багато дітей мають проблеми із зором та потребують допомоги лікаря-офтальмолога.

Іншою проблемою була відсутність належної кількості працівників в центрі соціально-психологічної реабілітації дітей. Практичний психолог замість індивідуальної корекційної роботи з дітьми залучався до виконання обов’язків вихователів та супроводу дітей до закладу освіти.

У зв’язку з переповненням закладу через закриття іншого дитячого центру «Подолянчик» на ремонт, відсутні належні умови для проживання. До закладу, розрахованому на перебування 20 дітей, під час візиту було зараховано 26. Але, як було з’ясовано у процесі вивчення документації закладу, влітку до центру було направлено 40 дітей, що перевищувало чисельність вихованців удвічі.

Також відсутній кабінет для самопідготовки. Вихованці виконували домашні завдання в усіх спальних кімнатах за незручними столами. Через це змінено режим дня дітей. Оскільки в центрі перебувають 4 категорії дітей від 3 до 18 років, молодші діти змушені лягати вдень відпочивати об 11.00, щоб вчасно звільнити спальні для самопідготовки старших дітей.

Також моніторингова група відвідала Кам’янець-Подільську спеціальну школу-інтернат І-ІІІ ступенів Хмельницької обласної ради. У закладі немає кімнат для відпочинку і дозвілля, кімнат для сушки одягу та взуття. Не створено належних умов для прийняття водних процедур вихованцями закладу: у напівпідвальному приміщенні облаштовано душ з чотирма лійками з холодною та гарячою водою. Натомість зазначене приміщення прохідне та у ньому переодягається та приймає їжу технічний персонал, оскільки у закладі для цих потреб немає іншого приміщення. Разом з цим, у приміщенні біля їдальні є душові кабінки, які взагалі не використовуються роками, оскільки немає умов для підігріву води.

За результатами моніторингових візитів будуть підготовлені акти реагування Уповноваженого до відповідних міністерств та відомств.