Богдан Крикливенко: «Належне реагування на правопорушення, скоєні на ґрунті расової нетерпимості, – запорука безпечного для іноземців суспільного середовища»

10/08/2017 16:53

Керівник Секретаріату Уповноваженого  Верховної Ради України з прав людини Богдан Крикливенко звернувся до начальника ГУ Національної поліції у Волинській області з проханням взяти на контроль досудове розслідування кримінального провадження за фактом расової нетерпимості у м. Луцьку.

У листі йдеться про те, що в ході моніторингу дотримання принципу недискримінації в усіх сферах суспільних відносин, працівниками Секретаріату Уповноваженого виявлено інформацію щодо інциденту, який стався ймовірно на ґрунті нетерпимості.

Так, за розміщеною у ЗМІ інформацією, 3 серпня близько 21:00 на перехресті вулиць  Бандери та Ярощука у м. Луцьку невідомі молоді хлопці напали на групу темношкірих студентів місцевого ВУЗу. У результаті бійки щонайменше двоє темношкірих хлопців потрапили до лікарні. Також у статті зазначається, що під час інциденту нападники вигукували расистські висловлювання.

У листі акцентовано увагу на тому, що частиною 2 статті 161 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність за умисні дії, спрямовані на розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності, або образу почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями, а також пряме чи непряме обмеження прав або встановлення прямих чи непрямих привілеїв громадян за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, інвалідності, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками, поєднані з насильством, обманом чи погрозами.

«Належне реагування на правопорушення, скоєні на ґрунті расової нетерпимості, їх розслідування і вжиття заходів з метою запобігання їх вчиненню – запорука безпечного для іноземців суспільного середовища. Натомість, наразі серед іноземних студентів панує страх, який не дозволяє їм вільно пересуватися містом», – наголошується у листі Керівника Секретаріату Уповноваженого з прав людини.

Крім того, у листі вказується на необхідність у строк до 1 вересня 2017 року повідомити Уповноваженого про кримінально-правову кваліфікацію дій правопорушників та про поточний стан досудового розслідування, а також надати вичерпну інформацію щодо заходів, які вживаються для встановлення мотиву нетерпимості за ознакою раси.