Представник Уповноваженого та прокурор Луганської області обговорили проблему порушення прав людини на окупованих територіях України

10/07/2018 19:05

Регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого у Донецькій і Луганській областях Павло Лисянський 10 червня провів робочу зустріч з прокурором Луганської області Володимиром Янко.

Під час зустрічі обговорювалось питання механізмів реагування на порушення прав людини на окупованій території Луганської області. Даний механізм реагування включає в себе моніторинг і документування злочинів, скоєних проти громадян України, та ідентифікацію осіб, які вчинили такий злочин. Отримані дані повинні вноситись до єдиного реєстру досудових розслідувань для подальшого залучення до кримінальної відповідальності винних у вчиненні злочинів осіб.

Представник Уповноваженого наголосив про важливість недопущення випадків порушення прав учасників кримінального процесу і судового діловодства. А також значив, що дані права гарантовані міжнародними правовими актами та законодавством України.

«Головне завдання сьогодні - виявляти порушення прав людини і оперативно реагувати на всі випадки таких порушень. Тільки так громадяни України, які залишились проживати на непідконтрольний території, зможуть відчути, що ми готові боротись за їх права», - зазначив представник Уповноваженого.

Крім того, Павло Лисянський та Володимир Янко обговорили ситуацію з додержанням прав людини в місцях позбавлення волі Луганській області.

Представник Уповноваженого розповів про випадки незаконної трудової експлуатації та примусового утримання під вартою громадян України на непідконтрольній частині Луганської області.

У свою чергу, Володимир Янко запевнив, що всі факти по даних випадках будуть внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань.