Відсутність дійової комунікації між ветеранськими організаціями – визначальна причина у недотриманні прав ветеранів війни

10/07/2018 18:01

На цьому наголосив Представник Уповноваженого з питань партнерства з інститутами громадянського суспільства Андрій Мамалига, обгрунтовуючи необхідність проведення круглого столу «Проблемні питання захисту прав ветеранів війни»», що пройшов сьогодні, 10 липня 2018 року, в Офісі Омбудсмена.

Характеризуючи  стан виконання Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», Представник Уповноваженого у справах захисту прав військовослужбовців  Олег Трохименко констатував, що реалії сьогодення ще дуже далекі від задекларованих на папері пільг та гарантій.

На основі аналізу звернень ветеранів до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини він поінформував, що абсолютна більшість скарг учасників бойових дій стосується відведення земельних ділянок, тоді як третина осіб з інвалідністю внаслідок війни та члени сімей загиблих надсилають скарги щодо невиплати одноразової грошової допомоги.

Торкнувшись неврегульованого питання надання пільг ветеранам  на проїзд усіма видами транспорту загального користування, Олег Трохименко повідомив, що Уповноважений  з прав людини вже звернулася до Прем’єр-міністра України з пропозиціями щодо вжиття заходів для законодавчого врегулювання цього питання. Адже Мінсоцполітики врегулювало питання надання  ветеранам пільг з оплати проїзду лише у готівковій формі.

Учасники круглого столу домовилися про подальшу координацію дій у справі захисту прав ветеранів війни,  зокрема, про консолідацію позицій і думок всередині ветеранського руху.