В Обухівському районному суді Київської області умови утримання осіб, взятих під варту, межують з тортурами

10/07/2018 12:06

В рамках реалізації функцій національного превентивного механізму працівник Секретаріату Уповноваженого здійснив моніторинговий візит до місць несвободи Обухівського районного суду Київської області. У суді до таких місць віднесено кімнати для підсудних та засуджених, у яких вони очікують початку проведення судових засідань і повернення до слідчого ізолятора чи ізолятора тимчасового тримання, та загороди з прозорого матеріалу в залах судових засідань.

Відвідання приміщення для підсудних та засуджених, які перебувають під вартою, засвідчило, що дві з трьох кімнат не відповідають національним та міжнародним вимогам до таких приміщень за площею. Зокрема, площа двох окремих кімнат становить по 1,17 м замість необхідних 4 м2 на одну особу. У всіх приміщеннях відсутня будь-яка вентиляція, в результаті чого відчувається сморід та задуха. Природне освітлення відсутнє, а рівень штучного освітлення становив від 4 до 9 люксів, що відповідає мороку й пітьмі та більше ніж у 20 разів менший від встановлених вимог. Вільний доступ до питної води відсутній, використовується вода з крану умивальника, розташованого в спеціальному санвузлі.

Документація про проведення бактерицидної обробки приміщень судових залів та приміщень для підсудних та засуджених відсутня.

Конвойне приміщення не обладнане системою відеоспостереження за поведінкою підсудних та засуджених.

Маршрути конвоювання підсудних та засуджених осіб у приміщені суду не ізольовані від сторонніх осіб.

У приміщенні суду не облаштовано окремого приміщення для конфіденційного спілкування підсудних з адвокатами.

За результатами візиту до Державної судової адміністрації України буде направлено звіт з рекомендаціями щодо усунення виявлених порушень.