Уповноваженим відкрито провадження щодо нападу на учасників відкритої лекції «Трансгендер» у кнайп-клубі «Купідон»

10/07/2017 17:05

Під час моніторингу та контролю за дотриманням принципу недискримінації, крайнім проявом порушення якого є злочини на ґрунті расової, національної, релігійної або іншої нетерпимості було встановлено, що 9 липня цього року у м. Києві здійснено напад на спікера, організаторів та учасників відкритої лекції «Трансгендер», яка відбулася у кнайп-клубі «Купідон».

Так, відповідно до оприлюдненої у ЗМІ інформації, до приміщення клубу увірвалось 10 людей у масках з газовими балончиками і токсичними чорнилами. Вигукуючи образи, вони закидали учасників заходу чорнилами, після чого атакували присутніх за допомогою газових балончиків.

Як убачається з наведеної інформації, кримінально-протиправні дії правопорушників були вмотивовані нетерпимістю до трансгендерних людей.

За вказаним фактом Шевченківським УП ГУНП у м. Києві відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 296 (хуліганство).

Враховуючи наведене, в рамках відкритого провадження Уповноваженого було направлено запит до керівництва Головного управління Національної поліції у м. Києві з проханнямвжити передбачених законом заходів, спрямованих на об’єктивне, повне та неупереджене дослідження всіх обставин вчиненого кримінального правопорушення, зокрема щодо встановлення ймовірного мотиву нетерпимості в діях правопорушників.