«Для України дуже важливо вивчати досвід військового Омбудсмена Німеччини», - Представник Уповноваженого Андрій Мамалига

10/04/2018 15:10

Представник Уповноваженого Андрій Мамалига 10 квітня зустрівся з Уповноваженим Бундестагу з питань оборони парламенту Німеччини Ганс-Петером Бартельсом.

Під час робочої зустрічі обговорювались питання демократичного нагляду за збройними силами на основі досвіду збройних сил Німеччини.

Уповноважений Бундестагу виступив проти створення військових судів. Він зазначив, що в Німеччині військовослужбовці беруть участь в виборах -  обирають та можуть бути обраними. Завдяки такій системі в Бундестазі є депутати- військовослужбовці. Крім того, військовослужбовці мають право створювати профспілки, що сприяє захисту їх громадянських прав.

Як зазначив під час обговорення Андрій Мамалига, для України дуже важливо вивчати досвід військового Омбудсмена Німеччини.

«Досвід військового Омбудсмена Німеччини - зразок успішної діяльності з захисту прав військовослужбовців. Але в умовах військової агресії необхідно не лише модернізувати армію, але і забезпечити військовослужбовцям дотримання їх прав та свобод», - наголосив Андрій Мамалига.

Розглядуючи даний аспект, Андрій Мамалига додав, що військові статути в Україні мають бути замінені – на сьогодні вони не забезпечують належний рівень дотримання прав і свобод військовослужбовців.

«Непоодинокі випадки суїцидів, нестатутних відносин, кримінальних правопорушень в лавах Збройних сил України дають підстави вважати, що військові статути, переписані з радянських аналогів, не забезпечують належний рівень прав і свобод військовослужбовців. Саме тому вони негайно мають бути замінені», - впевнений Андрій Мамалига.

У підсумку зустрічі Ганс-Петер Бартельс та Андрій Мамалига домовились про подальшу співпрацю та обмін досвідом в питаннях, що стосуються  нагляду за збройними силами.