Олена Смірнова: «Аналіз кримінального процесу свідчить про відсутність реальних реформ у діяльності всіх його учасників»

10/03/2017 14:17

Про це заявила заступник керівника Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини під час проведення круглого столу «Права людини в діяльності української поліції – 2016: підбиття підсумків», що відбувся в Офісі Омбудсмана.

«Моніторинг діяльності правоохоронних органів, що проводиться працівниками Секретаріату Уповноваженого, переконує в тому, що не всі учасники кримінального процесу усвідомлюють свою роль у ньому. На жаль, мусимо констатувати, що і в діяльності національної поліції досі не відбулося реальних реформ, як того вимагає прийнятий у 2012 році новий Кримінальний процесуальний кодекс», – зазначила Олена Смірнова.

Під час роботи круглого столу було презентовано науково-практичне видання «Права людини у діяльності української поліції – 2016» – щорічний огляд стану дотримання прав людини в діяльності поліції, мета якого полягає у наданні цілісної картини дотримання права на життя, заборони катування та жорстокого поводження, свободи та особистої недоторканності та інших основоположних прав і свобод людини.

У монографії правозахисники експертної групи «Поліція під контролем» надали рекомендації для Національної поліції України, які мають бути враховані під час реформи правоохоронних органів, що наразі триває.

У роботі круглого столу, що відбувся за сприяння Уповноваженого з прав людини, взяли участь працівники Національної поліції України, представники міжнародних організацій, правозахисники, громадські активісти.

Довідково. Експертна група «Поліція під контролем» була створена у 2016 році Асоціацією українських моніторів дотримання прав людини у діяльності правоохоронних органів, Центром політико-правових реформ та Експертним центром з прав людини.

Місія групи – сприяння дотриманню прав людини у діяльності поліції шляхом дослідження практики роботи поліції та її відповідності законодавству, а також доведення результатів досліджень до відома її керівництва через надання відповідних рекомендацій.