Валерія Лутковська дала доручення здійснити моніторинговий візит до місця дислокації 53-ої окремої механізованої бригади ЗСУ на полігоні «Широкий Лан»

10/02/2016 11:50

Як зазначила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, необхідність такого візиту обумовлена численними повідомленнями щодо незадовільних умов розміщення та забезпечення військовослужбовців 53-ої окремої механізованої бригади Збройних Сил України на полігоні «Широкий Лан» (Миколаївська область). Через такі умови окремі з військовослужбовців 8 лютого 2016 року були вимушені самовільно покинути місце розташування бригади та пішки рушити до м. Миколаєва для звернення до вищого військового керівництва.

За наявною інформацією, з вказаними військовослужбовцями зустрівся військовий прокурор Миколаївського гарнізону, якому вони подали відповідне звернення.

Про системність проблем у 53-ій бригаді свідчить і те, що за попереднім місцем тимчасового розташування на полігоні в смт Черкаське (Дніпропетровська обл.) також мали місце недоліки в організації належних умов розташування та всебічного забезпечення особового складу, про що йшлося в сюжеті програми Слідство.Інфо, який вийшов 3 лютого 2016 року на Першому телеканалі.

Враховуючи викладене, Валерія Лутковська дала доручення регіональному координатору взаємодії з громадськістю Уповноваженого у Миколаївській області здійснити моніторинговий візит до місця дислокації 53-ої окремої механізованої бригади Збройних Сил України на полігоні «Широкий Лан» з метою перевірки реального стану розміщення, харчування, лазнево-прального обслуговування та іншого забезпечення особового складу (грошового, речового, медичного тощо), а також питань дотримання прав і свобод військовослужбовців під час проходження військової служби.

Про результати моніторингу та заходи, що вживаються командуванням бригади, органами військового управління для вирішення існуючих проблем, буде поінформовано Уповноваженого з прав людини.