Члени експертної місії Європейської комісії оцінили стан справ щодо захисту персональних даних в Україні

10/02/2015 17:12

З 9 по 13 лютого 2015 року  в Україні перебуває експертна місія Європейської комісії з оцінки стану виконання другої фази Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України.

В рамках візиту відбулася зустріч європейських експертів з працівниками Секретаріату Уповноваженого.

Метою зустрічі була оцінка прогресу країни в реалізації положень законодавства про захист персональних даних та інституційного забезпечення контролю у цій сфері.

Як відомо, 3 липня 2013 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення системи захисту персональних даних», який набув чинності 1 січня 2014 року. Цим законом, як того вимагає Конвенція Ради Європи про захист осіб у зв’язку з автоматизованою обробкою персональних даних, повноваження щодо контролю за додержанням законодавства про захист персональних даних покладено на Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.  

Під час зустрічі Представник Уповноваженого з питань захисту персональних даних Маркіян Бем ознайомив членів оціночної місії з результатами роботи Уповноваженого за 2014 рік у сфері контролю за дотриманням вимог законодавства про захист персональних даних. Зокрема, зі змістом скарг та звернень громадян щодо обробки та захисту персональних даних. Він повідомив про те, що були проведені численні перевірки та роз’яснювальні роботи, а саме – надання письмових та усних роз’яснень із законодавства «Про захист персональних даних», зокрема проведення лекцій, тренінгів та семінарів для суддів, адвокатів, правоохоронців та медиків.