Уповноважений Людмила Денісова поспілкувалась зі студентами з нагоди 70-річчя ухвалення Загальної декларації прав людини

10/12/2018 15:39

Сьогодні, 10 грудня, в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулися урочисті заходи з нагоди відзначення 70-ї річниці ухвалення Загальної декларації прав людини.

З короткою лекцією для студентів і аспірантів виступила Уповноважений ВРУ з прав людини Людмила Денісова.

Пані Омбудсман звернула увагу на те, як і за яких умов ухвалювалася Декларація. Розповіла про те, яку копітку роботу упродовж 2 років провели країни-члени ООН задля підготовки і ухвалення Декларації. Людмила Денісова зауважила, що «час для цього було обрано дуже добре: з одного боку, минуло лише кілька років після завершення ІІ світової війни, а з іншого – ще сповна не розпочалася війна «холодна». 

Декларація була проголосована абсолютною більшістю країн-членів ООН на той час – 48 держав були «за», 8 - утрималися, 2 - не голосували. Радянський Союз також утримався від голосування, і, за словами Уповноваженого ВРУ з прав людини, ще до 1991 року текст Декларації навіть вилучали у дисидентів, оскільки цей документ не підлягав розповсюдженню, бо ситуація з правами людини в СРСР була дуже сумна. 

Пані Омбудсман нагадала аудиторії, що цей акт, який по суті був першим міжнародним договором про об’єднання навколо прав людини, нині залишається світовою конституцією прав людини ХХІ століття. «Декларація була важлива на той час, але і зараз не втрачає своєї важливості», - зазначила Людмила Денісова.