Валерія Лутковська: «Разом ми зможемо досягти мети – зробити Україну правовою державою, в якій права і свободи людини дотримуються безумовно»

10/12/2016 11:12

«Складні обставини повсякчас стають як для окремої особистості, так і для цілої держави поштовхом рухатися вперед – до позитивних змін і нових рішень, не боячись зважуватись на рішучі кроки. Ми були свідками того, як українське суспільство безапеляційно і безкомпромісно заявило про своє прагнення відстоювати права людини, кожного громадянина, висловило готовність до змін і їхню підтримку. Зважившись на це, ми отримали здобутки, були й прорахунки, але боротьба ще триває. 

Головне, що всі ми й кожен з нас зрозуміли – тільки разом, спільно працюючи і об’єднавши зусилля, у нас є шанс досягти успіхів. Лише за допомогою свідомих громадян і активних учасників суспільного життя, тим, кому не байдуже, ми зможемо досягти мети – зробити Україну правовою державою, в якій права і свободи людини дотримуються безумовно. У цій роботі немає другорядних ролей. Держава потребує допомоги громадянського суспільства, яке в свою чергу, довело свою спроможність, міць і згуртованість, показало себе як повноправний і активний учасник формування державної політики під час прийняття важливих рішень. Для подальшої розбудови України як правової держави така взаємодія є вкрай необхідною.

 

Сьогодні, у Міжнародний день прав людини, у нас є можливість проаналізувати, що зроблено, а над чим необхідно працювати, зробити висновки і ще з більшою рішучістю прямувати вперед, до змін, яких ми так прагнемо», – Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська.

Сьогодні, 10 грудня, у Міжнародний день прав людини, в Україні стартує кампанія ООН  за участі громадських діячів, діячів культури та правозахисників, які закликають знати свої права, захищати свої права та права інших.

Метою кампанії є підвищення рівня обізнаності громадськості щодо ключових положень Загальної декларації прав людини. Декларація була прийнята 10 грудня 1948 року і стала ключовим міжнародним документом, що визначає права, основні свободи й проголошує рівні права всіх людей.

Слоган цьогорічної всесвітньої кампанії – «Захищай права інших сьогодні».

Пропонуємо переглянути відео, підготовлені в рамкам кампанії до Дня прав людини.