В Одесі Людмила Денісова зустрілася з родинами українських військовополонених моряків

10/01/2019 18:10

Сьогодні, 10 січня, у місті Одеса відбулася зустріч Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової, членів робочої групи Міністерства оборони України, представників органів державної влади та координатора групи адвокатів з родинами 24 військовополонених моряків.

У заході також взяли участь народний депутат України, Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв та заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, колишній політв’язень Ахтем Чийгоз.

Членів родин було поінформовано про заходи, які вживаються для повернення моряків Україну.

Окрім цього учасники зустрічі обговорили стратегію подальшої роботи і відповіли на запитання рідних.

Уповноважений ВР України з прав людини підкреслила, що постійно звертається до посадових осіб Російської Федерації щодо надання їй інформації про стан здоров’я взятих у полон українських військових.

«Як Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, практично щодня спілкуюся з Омбудсманом РФ Тетяною Москальковою та з Головою Ради з розвитку громадянського суспільства і прав людини при Президентові РФ Михайлом Федотовим. Намагаюся отримати усю інформацію про умови утримання та стан хлопців», - зазначила Людмила Денісова.

Також Омбудсман анонсувала поїздку до Москви з метою особистої зустрічі з військовополоненими.

«Безумовно, одним із головних питань залишається стан поранених моряків. А ні я, а ні ЄСПЛ досі не отримали підтверджену медичними довідками офіційну інформацію про стан здоров’я поранених. Під час зустрічі з директором ФСБ Олександром Бортніковим наполягатиму на наданні мені дозволу на відвідання військовополонених. Хочу на власні очі побачити їх та поспілкуватися», - наголосила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини.