Керівник Секретаріату Уповноваженого ВР України з прав людини зустрічала українця, якого утримували в іранській в’язниці

10/01/2019 13:01

Сьогодні, 10 січня, за дорученням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової керівник Секретаріату Уповноваженого Людмила Левшун в аеропорту "Бориспіль" зустріла громадянина України Андрія Новічкова, який майже два роки знаходився в іранській в’язниці.

Інформація щодо перебування одесита Андрія Новічкова у в’язниці та винесення йому вироку за вчинення злочину без представлення доказів його вини Офісу Омбудсмана стала відома із засобів масової інформації у травні 2018 року. Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова взяла це питання на контроль.

Вона звернулася до Міністерства закордонних справ України та Посольства України в Ірані щодо вжиття заходів для забезпечення дотримання прав Андрія Новічкова під час здійснення судочинства та надати інформацію про стан розгляду справи стосовно нього. Міністерство закордонних справ України поінформувало, що  Андрію надається консульсько-правова допомога та у нього є адвокат, вживаються необхідні заходи, спрямовані на забезпечення захисту його прав та інтересів.

Зазначимо, що в Ісламській Республіці Іран безоплатна правова допомога не надається.

Людмила Левшун зазначила, що українця вдалося повернути на Батьківщину з Ірану завдяки спільній роботі державних структур і особистій підтримці та втручанню Президента України Петра Порошенка.