В Офісі Омбудсмана обговорили шляхи забезпечення прав осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень

10/10/2017 17:27

У Всесвітній день психічного здоров’я в Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини відбулося засідання круглого столу «Право на любов: можливості для реалізації сексуальних та репродуктивних прав осіб з інтелектуальними порушеннями в Україні».

Учасники круглого столу обговорили шляхи забезпечення прав осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень, необхідність приведення національного законодавства у цій сфері у відповідність до міжнародних стандартів.

Представники Благодійного фонду «Здоров’я жінки і планування сім’ї» ознайомили присутніх із підсумками моніторингу стану дотримання сексуальних та репродуктивних прав таких осіб у закладах реабілітації та соціальних послуг. Були презентовані також методичні рекомендації проведення таких моніторингів та обговорено можливість їх використання під час візитів національного превентивного механізму до місць несвободи.

Представники громадських організацій, які приїхали з різних куточків країни, поділилися досвідом роботи з людьми з інтелектуальною недостатністю. Про важливість роботи щодо підтримки людей з такими вадами свідчить представлений на заході досвід «сонячної» сімейної пари Романа та Уляни.

Круглий стіл проведено Департаментом з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого спільно з ВГО «Коаліція захисту прав осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень» за участю Благодійного фонду «Здоров’я жінки і планування сім’ї» та підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

У його роботі взяли участь представники міністерств освіти та соціальної політики, які поінформували про заходи, що вживаються для забезпечення прав осіб з інтелектуальною недостатністю.