Інформація про засідання регіональних комісій щодо протидії поширенню коронавірусу

28/02/2020 17:46

За інформацією регіональних представників Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини 25–28 лютого 2020 року в 23 областях проведені засідання регіональних комісій з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій, тимчасових протиепідемічних комісій ОДА під керівництвом голів або заступників голів ОДА, за участі структурних підрозділів ОДА з питань охорони здоров’я, прикордонної служби, керівництва аеропортів, залізниці, фахівців медичних університетів та закладів охорони здоров’я.

Очікується інформація про результати засідання комісії в Кіровоградській області, яке заплановано на 28.02.2020 на 12.00 год. Станом на 28.02.2020 відсутня інформація про засідання комісії в м.Києві.

На засіданнях комісій розглянуті питання щодо:

-попередження завезення і поширення в областях гострої респіраторної хвороби коронавірусу;

-виявлення осіб, що перетнули державний кордон України та прибули  з країн ЄС з ознаками захворювання;

-забезпечення та оснащення необхідними медикаментами і дезінфекційними засобами інфекційних відділень лікувальних закладів, їх фінансування;

-проходження навчання медичним персоналом з діагностики, профілактики та лікування вказаної хвороби;

-інформування населення через ЗМІ про заходи профілактики захворювання на коронавірус.

Комісіями також прийнято алгоритм дій на виконання заходів по запобіганню поширення коронавірусу.

У Волинській, Донецькій, Закарпатській, Івано-Франківській, Луганській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Харківській, Хмельницькій, Черкаській областях госпітальними базами визначено інфекційні лікарні, які містять боксовані відділення.

В інших областях госпітальними базами визначено інфекційні відділення обласних, міських та районних клінічних лікарнях.

У Донецькій області (м. Курахів) та Львівській області (м. Немирів) протитуберкульозні санаторії визначені закладами для розміщення евакуйованих громадян України з КНР.

В Житомирській, Донецькій, Луганській та Чернівецькій областях визначені окремі заклади охорони здоров’я з надання медичної допомоги дітям.

Конкретної інформації щодо закладів охорони здоров’я, які визначені госпітальними базами у Вінницькій, Дніпропетровській, Сумській, Тернопільській, Херсонській, Чернігівській областях, не надано.

За наявною інформацією спеціалізовані бригади екстреної медичної допомоги для транспортування осіб до госпітальних баз виділені в Волинській, Донецькій, Закарпатській, Житомирській, Одеській та Черкаській областях.

В Донецькій, Київській, Харківській, Закарпатській та Львівській областях вжито заходів щодо забезпечення нарядів ДПСУ на КПВВ засобами безконтактного вимірювання температури (пірометрами).

З метою належного забезпечення превентивних заходів оперативного реагування на поширення випадків гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом, надання у разі необхідності медичної допомоги у Львівській, Миколаївській, Одеській, Хмельницькій, Чернівецькій областях органами місцевого самоврядування виділені додаткові кошти.

З наданих матеріалів убачається, що активна інформаційно-роз’яснювальна кампанія для населення ведеться у Львівській, Івано-Франківській, Одеській та Хмельницькій областях

Головним проблемним питанням, на якому було акцентовано увагу під час засідань комісій у Волинській, Житомирській, Запорізькій, Сумській областях, на теперішній час залишається недостатній рівень забезпечення:

- закладів охорони здоров’я засобами індивідуального захисту, в першу чергу, ізоляційними одноразовими халатами, костюмами біозахисту, респіраторами (класу захисту FFP2, FFP3), захисними щитками та окулярами, вірусно-бактеріальними фільтрами та дезінфікуючими засобами;

- діагностичних лабораторій витратними матеріалами та обладнанням відповідно до діючих протоколів діагностики, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я від 10.02.2020 № 292 «Про внесення змін до наказу МОЗ України від 24.01.2020 «№185 «Про заходи щодо недопущення занесення і поширення на території України випадків захворювань спричинених новим коронавірусом, виявленим у місті Ухань (провінція Хубей, Китай)»;

- апаратами штучної вентиляції легень з можливістю проведення неінвазійної штучної вентиляції легень;

- пунктів перетину державного кордону та КПВВ безконтактними термометрами та засобами індивідуального захисту.