Здійснено моніторингові візити до установ соціальної сфери Донбасу

03/11/2016 18:02

26-29 жовтня 2016 року моніторингова група у складі працівників Секретаріату Уповноваженого з прав людини, регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого у Луганській області та громадських моніторів відвідала стаціонарне відділення Лиманського територіального центру обслуговування Донецької області, Лисичанську обласну психіатричну лікарню Кремінського обласного будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів, а також Попаснянський обласний психоневрологічний інтернат Луганської області.

Як з’ясувалося, усім відвіданим установам виділено фінансування, там проводяться ремонтні роботи, проте в роботі кожного виявлено низку  недоліків і проблем.

Найбільше їх у Попаснянському ПНІ, де молодий т.в.о. директора без досвіду роботи у цій сфері намагається робити все можливе, щоб люди жили в належних умовах. Але це практично неможливо через наближеність установи до лінії розмежування та обстріли міста, відсутність палива (тендер на вугілля не проведено), аварію водогону, незавершений ремонт будівлі. На ремонт будівлі, яка у 2015 році зазнала руйнувань від обстрілів, та житлового корпусу затрачено великі кошти. Підопічних, яких вивозили до інших установ, почали повертати ще рік тому, але ремонти й досі тривають. Дах протікає, на першому поверсі підлоги кімнат обкладені кахельною плиткою, яка є слизькою та холодною у зимовий період. В житловому приміщенні холодно, люди сплять у верхньому одязі. Обмежена кількість обігрівачів не забезпечує достатнього тепла. Відсутня можливість помитися через низьку температуру та відсутність гарячої води.

Департамент соціальної політики Луганської ОВЦА поінформував телефоном про вирішення питання забезпечення установ теплом. Проте  проблема повною мірою не розв’язана.

Стосовно цих та інших виявлених проблем у Попаснянському ПНІ та інших відвіданих установ акти реагування Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини будуть направлені до керівництва Донецької та Луганської обласних військово-цивільних адміністрацій.