Завдяки втручанню Уповноваженого поновлено право на вищу освіту

29/04/2014 10:39

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини надійшло звернення студента вищого навчального закладу у м. Харкові, в якому йдеться про те, що адміністрація навчального закладу відмовляє йому у видачі документу про освіту державного зразка через його відмову надати згоду на обробку персональних даних.

 

Уповноваженим було надано роз’яснення Міністерству освіти і науки України щодо необхідності здійснення обробки персональних даних в процесі виготовлення документів про освіту державного зразка без окремої згоди на таку обробку.

У відповідь на рекомендації Уповноваженого надійшов лист Міністерства освіти і науки України, у якому йдеться про те, що МОН України дійшло висновку щодо відсутності потреби вимагати згоду особи на обробку персональних даних в процесі замовлення та виготовлення документа про освіту.

У зв’язку з цим, МОН України направило листа  до вищого навчального закладу, у якому навчається заявник, з роз’ясненнями щодо необхідності видачі йому документу про освіту без надання його згоди на обробку персональних даних.