Завдяки втручанню Уповноваженого поновлено право на освіту

16/04/2014 09:00

До Уповноваженого з прав людини звернулась жителька Вінницької області – мати учениці 11-го класу, якій керівництво школи відмовило у замовленні та видачі атестату про повну загальну середню освіту через відмову надавати згоду на обробку персональних даних дитини.

Уповноважений з прав людини звернулась до Міністра освіти і науки України з рекомендаціями щодо практичного застосування законодавства про захист персональних даних під час реалізації особою права на освіту та наголосила на недопущенні порушення чи обмеження конституційного права на освіту у зв’язку із ненаданням особою своєї згоди на обробку персональних даних.

Зокрема, Омбудсманом було зазначено, що вимога надати згоду на обробку персональних даних  як передумову видачі документів про освіту  є порушенням принципу добровільності згоди.

Згідно з інформацією, що надійшла від Міністерства освіти і науки України, а також Департаменту освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації, право на освіту дитини поновлено, питання замовлення та видачі атестату про повну загальну середню освіту вирішено на користь заявниці.

Як уже повідомлялося раніше, на виконання подання Уповноваженого Міністерством освіти і науки України ініційовано внесення змін до низки нормативно-правових актів, що регулюють процес отримання освіти на кожному його етапі  з метою виключення вимоги про надання особою згоди на обробку персональних даних.