Завдяки втручанню Уповноваженого поновлено право громадян на освіту

16/05/2014 10:48

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини надходять звернення з повідомленнями про відмову у реєстрації громадян для проходження зовнішнього незалежного оцінювання через ненадання ними згоди на обробку персональних даних.

Уповноважений неодноразово наголошувала на неприпустимості порушення чи обмеження конституційного права на освіту у зв'язку із ненаданням особою своєї згоди на обробку персональних даних.

Як уже повідомлялося, на виконання подання Уповноваженого Міністерством освіти і науки України ініційовано внесення змін до низки нормативно-правових актів у сфері освіти з метою виключення вимоги про надання особою згоди на обробку персональних даних. За повідомлення Міністерства освіти і науки України, відповідний акт про внесення змін до Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2014 році направлено для проведення державної реєстрації до Міністерства юстиції України.

За інформацією, наданою Івано-Франківським та Дніпропетровським регіональними центрами оцінювання якості освіти, двох заявниць, які звертались до Уповноваженого з проханням поновити їх право на освіту, було зареєстровано для проходження зовнішнього незалежного оцінювання у 2014 році.