Зафіксовано позитивні зміни в ізоляторі тимчасового тримання м. Хмельницького

01/09/2016 10:30

У рамках реалізації національного превентивного механізму регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого у Хмельницькій області за участю громадських моніторів було здійснено повторний моніторинговий візит до ізолятора тимчасового тримання №1 м. Хмельницького ГУ НП в Хмельницькій області (ІТТ).

Моніторинговою групою було відзначено позитивні зміни, яких зазнало ІТТ після попереднього візиту в серпні 2012 року.

Зокрема, було зроблено поточний ремонт камер, приведено у відповідність місткість камер до наявної площі, камери обладнані кнопками виклику постового, вмонтована примусова вентиляція, забезпечуються право на побачення (відвідання) та можливість миття у душі на вимогу утриманої особи, запрацював телефон довіри в прогулянковому дворику ІТТ.

Водночас, було констатовано, що не вистачає природного освітлення в камерах та в черговій частині. Прогулянкові дворики ІТТ закриті по всьому периметру даху, немає доступу свіжого повітря. Також учасниками візиту зафіксовано часткове порушення права на приватність (в одній з камер камера відеоспостереження була направлена в сторону санвузла), однак вказане зауваження адміністрація установи зобов’язалася усунути в найкоротші терміни, здійснивши регулювання камер відеоспостереження.

Заступник начальника ІТТ наголошує, що в ізоляторі досить гостро стоїть питання щодо посади фельдшера, яку вже вивели зі штату у зв’язку з реформуванням органів національної поліції. Окрім того, недостатнє фінансування призводить до того, що медичні аптечки не укомплектовані належним чином.

Інформацію про результати моніторингового візиту буде направлено до Національної поліції України.