Виявлено порушення прав засуджених в Ірпінському виправному центрі (№ 132)

02/08/2016 11:27

27 липня 2016 року працівниками Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого з прав людини спільно з представником громадськості здійснено моніторинговий візит до Ірпінського виправного центру управління Державної пенітенціарної служби України в місті Києві та Київській області (№ 132).

Учасники моніторингу засвідчили, що у приміщенні дільниці карантину, діагностики і розподілу, в якому тримаються новоприбулі особи, недостатньо природнього та штучного освітлення, відсутнє нічне освітлення, в окремих кімнатах бракує свіжого повітря, а самі приміщення потребують ремонту.

На інформаційних стендах відділень соціально-психологічної служби відсутня інформація про порядок оскарження дій працівників установи, перелік інстанцій, до яких можна звернутися для захисту та поновлення своїх прав, а також номери «телефонів довіри» та графіки прийому засуджених керівництвом установи.

Камери дисциплінарного ізолятора розташовані в підвальному приміщенні. В них недостатньо природнього освітлення, відсутня примусова вентиляція, а також відчувається підвищена вологість повітря. На час візиту в дисциплінарному ізоляторі трималася особа, яка потребувала медичної допомоги.

Водночас, моніторами було виявлено порушення прав утримуваних осіб на належну оплату праці.

Короткострокові виїзди засуджених за межі виправного центру для звернення в медичний заклад чи проходження лікування здійснюються лише у супроводі працівників установи. При цьому, наказу щодо визначення меж зазначеного виправного центру адміністрацією надано не було.

За результатами моніторингу звіт із зазначенням виявлених порушень та практичних рекомендацій щодо їх усунення буде направлено до Міністерства юстиції України.