Відділення військової служби правопорядку – не в порядку

16/11/2015 16:09

5 листопада 2015 року працівники Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого разом із громадським монітором від Асоціації УМДПЛ здійснили моніторинговий візит без попередження до Білоцерківського зонального відділення Військової служби правопорядку Збройних Сил України.

На момент відвідання військовослужбовців-правопорушників у відділенні не було, тож моніторингова група оглянула всі приміщення, ознайомилася зі службовою документацією та поспілкувалася із військовослужбовцями, які безпосередньо охороняють затриманих або доставлених осіб та складають відповідні процесуальні документи.

В ході моніторингу було з’ясовано, що затриманих осіб не ознайомлюють з їхніми правами, харчування затриманих організовано неналежним чином, відсутні журнали реєстрації поміщення до камер порушників, в камерах відсутні засоби індивідуальної гігієни.

Крім того, монітори оглянули приміщення, що в минулому використовувалися як камери для затриманих осіб. Зі слів керівництва установи, наразі зазначене приміщення не використовується за призначенням. Однак монітори побачили у ньому явні ознаки перебування людей (залишки їжі, обгортки від цукерок). При цьому, варто зазначити, що приміщення не відповідає навіть мінімальним стандартам тримання осіб, зокрема, щодо стану вентиляції, освітлення, опалення.

Водночас монітори відзначили й ряд позитивних моментів. Це належний санітарний стан кімнат для затриманих військовослужбовців, наявність у кожній камері баків із питною водою, тренажерний зал для співробітників.

Про результати роботи групи було повідомлено керівництво відділення, докладний звіт із рекомендаціями буде направлено до Міністерства оборони України.