Відбувся моніторинг Кам’янської виправної колонії (№ 34)

15/03/2017 11:00

Моніторинговий візит до Кам’янської виправної колонії (№ 34) здійснили працівник регіонального представництва Уповноваженого у Дніпропетровській області спільно з громадськими моніторами. У виправній колонії відбувають покарання жінки, які вперше засуджені до позбавлення волі.

Під час візиту у приміщенні бомбосховища установи моніторами було виявлено 50 жінок, які виготовляли поліетиленові пакети. Крім того, що це приміщення використовувалося не за призначенням, у ньому не дотримувалися санітарні норми та правила пожежної безпеки. Порушення вказаних правил були зафіксовані також в одному з приміщень підсобного господарства: не зважаючи на вологу стелю цього приміщення, проведена електропроводка тут була із пошкодженою ізоляцією.

В’язні, які залучаються до робіт на виробництві установи, не володіли інформацією про розмір свого заробітку, а також кошти, що з них утримуються.

В ході візиту вивчено стан надання медичної допомоги ВІЛ-позитивним особам, які відбувають покарання у цій установі. У день візиту на обліку в колонії знаходилося 47 ВІЛ-інфікованих, з яких 38 отримували високоактивну антиретровірусну терапію, 9 осіб від неї відмовилися.