В одному холодильнику зберігали продукти і зразки крові в ІТТ на Вінниччині

10/03/2017 10:09

Поруч із замороженими продуктами лежали запаковані пакети експертної служби зі зразками крові потерпілого та підозрюваного, які є речовими доказами у кримінальному провадженні. Таку знахідку виявила моніторингова група НПМ в кімнаті для розігріву їжі в ізоляторі тимчасового тримання (ІТТ) № 6 ГУ Національної поліції у Вінницькій області.

Три роки тому моніторингова група національного превентивного механізму вже здійснювала візит до цієї спеціальної установи. За наслідками відвідання були надані відповідні рекомендації щодо поліпшення стану дотримання прав людини в діяльності вказаного ізолятора.

Цього разу монітори змушені були констатувати, що більшість їхніх рекомендацій залишилися невиконаними. Зокрема, камерні приміщення є недостатньо вмебльованими, в них немає гарячої води та не вистачає світла, на санвузлах відсутні дверцята, а самі вони не обладнані належним чином.

У самій установі відсутні кімнати для побачень та для проведення слідчих дій, у камерах або деінде немає інформації про права та обов’язки утримуваних осіб, номерів телефонів «гарячої лінії» та інформації про безкоштовну правову допомогу.

У прогулянковому дворику телефон довіри на час візиту був несправним, тривожна кнопка взагалі відсутня.

Посадові інструкції працівників ІТТ не містять пункту про заборону катувань та інших жорстоких, нелюдських та таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання.

Медичні препарати у складі аптечок, передбачених відомчими наказами МВС, мають прострочені терміни використання.

Проте монітори відмітили і позитивні зміни, які відбулися за три роки, що минули з попереднього візиту. В камерах установи дотримана мінімальна площа з розрахунку на одну особу та наявна чиста постільна білизна. Також працівники ІТТ обізнані з положеннями Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, абсолютної заборони жорстокого поводження. У системі службової підготовки працівників ізолятора вивчаються теми з дотримання прав людини.

Під час спілкування моніторингової групи з утримуваними в ІТТ особами скарг від останніх на умови утримання та ставлення до них адміністрації не надійшло.

Про виявлені під час візиту недоліки та необхідність їх усунення було поінформовано керівництво установи.